Our range of products include 33 kv vacuum circuit breaker, 22 kv vacuum circuit breaker and 11 kv vacuum circuit breaker.
₹ 855000 / Piece Get Latest Price
| Rated Voltage | 33 kV |
| Rated Current | 800 A |
| Panel Type | Indoor |
| Phase | 3 Phase |
| Rated Frequency | 50 Hz |
| Make | Power Tech |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 825000 / Piece Get Latest Price
| Rated Voltage | 22 kV |
| Rated Current | 800 A |
| Panel Type | Indoor |
| Phase | 3 Phase |
| Rated Frequency | 50 Hz |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 295000 / Piece Get Latest Price
| Rated Voltage | 11 kV |
| Rated Current | 800 A |
| Panel Type | Indoor |
| Phase | 3 Phase |
| Rated Frequency | 50 Hz |
Minimum order quantity: 1 Piece
Mr. Izharuddin (CEO)
Power Tech Transformers And Electricals
Plot No.03 / 04, Khasra No.74, Industrial Area , Morta, Ghaziabad - 201003, Uttar Pradesh, India